Polpo

Rüütli 9 , Tartu 51007

Väga hea tase

Kuidas me hindame?
67/27

Polpo

Rüütli 9 , Tartu 51007

Väga hea tase

Kuidas me hindame?
67/27

Kõige restoranim Tartu restoranitänaval

Igal linnal on oma “restoranitänav” ehk tänav, kus erinevatel põhjustel on üksteise kõrval kõige suurem arv erinevaid söögi- ja joogikohti. Tartus on selleks Rüütli tänav. Väga tabav nimi, muide. Rüütellikult pikka aega oli kogu Tartu restoranielu paigalseisev, igav, üksluine. Kaks viimast aastat on selle aga pea peale pööranud ja muutnud Rüütli tänavat tundmatuseni. Praegu võistleb siin üks uus kontseptsioon teisega. Rahutuks muutunud tänaval voorivad inimesed ühest uksest sisse ja teisest välja.
Kogu selle virvarri keskel kõige rahulikum paik on Polpo. Klassikaline, kuid modernse miljööga restoran. Ajaga kaasa on ta läinud sellega, et valged linad on laudadelt kadunud ja toidud on moodsamad, kui olid varem.
“Natuke tuttav ja natuke üllatav,” iseloomustab oma kööki Polpo peakokk Karl Pajusaar ja see peab paika. Eesti rahvustoidu staatuses seakülg on Polpos palju vähem rasvane kui mujal, sest rasv tasakaalustatakse küpsetamise lõppfaasis mustsõstrakastmega. Praksuv popkorn liha juures on tehtud tatrast ning traditsioonilist kartulit asendab juurselleri-õuna-kartulilisand.

Eesti restoranide teejuht 2021

A-Z
Meistriklass

Restoranide õiglase hindamise tagab: