×
Põhjaka mõis, Mäeküla, Paide linn, Järvamaa
+372 5267795
www.pohjaka.ee
75
Toit: 30/40

Maatoit ja glam rock

“Põhjakal on kõik täpselt nii nagu oli vanasti,” ütleb üks mõisa uksest väljuja teisele. Ütleja silmad on pisut niisked, sest mälestused sellest, mis vanasti oli, liigutavad. Ja kui iga väljuja niimoodi ei ütle, siis mõtleb ikka. Põhjaka minimaalselt taastatud mõisas kohe osatakse valmistada niisuguseid sööke-jooke ja elada ka praegu just niisugust elu nagu mäletame vanadest headest aegadest.

Päris arvestatavat osa sellest, mida mõisaköök pakub, saab osta ka kaasa või on paremates toidupoodides müügil. Põhjaka leib, pasteet, napsud ja riburada lisanduvad uued tooted on tegemas Põhjakast päris mõisa. Just niisuguse nagu need vanasti olid.

Toitusid, mida Põhjaka pakub, tehakse veel kümnetes teistes restoranides. Ja kodudes ka. Suitsulatika-püreesupp vutimunaga ning praetud koha kodujuustukastme ja värske kartuliga on lihtsamast lihtsamad teha. Ainult Põhjakal lisatakse igale roale veel kamaluga vanade heade aegade maitseainet juurde. Kuidas muuudmoodi on võimalik need lihtsad road teistest samasugustest nii palju eristuma saada!

Põhjaka söögitoa nurgas on vana grammofon ja riiulis vinüülplaatide kogu. Igaüks võib siin olla diskor ja kuulata süües oma lemmikmuusikat. Huvitaval kombel kõmiseb Põhjakal söögi taustaks sageli (vana hea?) glam rock, ja ei sega söömist üldse. Teeb hoopis mõisa poolt pakutava maatoidu glamuurseks.

Eesti Restoranijuht 2019