Põhjaka Mõis

Mäeküla, Paide vald, 72604, Järvamaa

Meistritase

Kuidas me hindame?
77/32

Põhjaka Mõis

Mäeküla, Paide vald, 72604, Järvamaa

Meistritase

Kuidas me hindame?
77/32

Maailma näinud maaköök

Tõsist maatoitu on Põhjakal tõsisel moel tehtud kohe kümme aastat. See on ühele restoranile raugaiga, kus tüdimus kipub võimust võtma, väsimus head tuju rikkuma ning head ideed kõik ammendunud olema. Tõsiselt ja ausalt on kohaliku toorainega kõikvõimalikud toidud kõikvõimalikes kombinatsioonides juba läbi tehtud. Kas nüüd ongi uste kinnipanemise aeg ja koht?
Enamikule on. Põhjakale mitte. Eesti kõige naerusuisem kokk Tõnis Saar tõi oma tembud majja senistele lisaks. Ja Põhjaka läheb nüüd täiendatud koosseisus järgmisele kümnendile vastu niisama hakkaja ning teotahtelisena, kui kunagi alustas. Madalhooajal on maanteeäärne restoran avatud kaks korda kuus reedest pühapäevani. Suvisel ajal iga nädal kolmapäevast reedeni.
Toidud näevad varasemast vallatumad välja. Maamaitsed on saanud linnast lisandeid juurde. Mõned mõtted on isegi muudelt maadelt kohale eksporditud. Tulemuseks on uus Eesti maaköök. Niisugune… Maailma näinud maaköök.
“Kui saad toidutegemisega panna toorained veel paremini maitsma, siis tee seda. Kui ei saa, siis lase nendel olla,” kõlab Põhjaka köögi põhimõte kahte lausesse kokku panduna.
Endiselt pakutakse Põhjakal kohapeal tarbimiseks ja kaasaostmiseks oma viinaköögi jooke. Aga nende kõrvale on tekkinud lustakas valik veine, mida pealinnaski raske leida. Moodsale maaköögile ei ole võõras ükski jook, mis toiduga kokku sobib.
Tallinnast Tartusse või vastupidi liikudes on nüüd jälle kohustuslik Põhjakal peatus teha, kui restoran on avatud. Mõisatäis uusi maitseid ootab ees. Ja mõnel õige nõutud vanal maitsel on samuti olla lastud.

Eesti restoranide teejuht 2021

A-Z
Meistriklass