Peatus

Telliskivi 62, Tallinn 10412

53/21

Peatus

Telliskivi 62, Tallinn 10412

53/21

Rongiromantika

Tallinna Balti raudteejaama taha ning Telliskivi Loomelinnaku kõrvale jääb kunagise depoo ala, kus remonditi vanu ja ehitati uusi raudteevaguneid. Nüüd on siin konteinerhotell, mootorrattatöökoda ja tühi maa-ala, millel laiutab kirbuturg ning käputäis tänavatoidu-kioskeid. Kõige selle keskel tuletavad vanu aegu meelde kaks siia jäetud raudtee(restorani)vagunit.
Kasutult need siin ei seisa. Mõlemad vagunid on ennistatud täpselt niisugusteks nagu need nägid välja oma parematel päevadel. Vilgas tegevus nende sees ja ümber algab veidi enne keskpäeva lõunasöögiga ja lõppeb hilja õhtul peoga.
Huvitaval kombel meelitavad vagunid, mis kusagile ei liigu, hoopis rohkem inimesi ligi, kui need, mis ka sihtkohta viivad. Söögikaardil on hiline hommikusöök, viis erinevat burgerit, kaks salatit, supp, suupisted ja paar magustoitu. Kõik. Vaguniköögilt pole mõtet rohkem tahtagi. Seda enam, et toidud on ootmatult maitsvad ja tehtud restorani kvaliteetiga toorainetest. Mis meelitab head toitu sööma vanasse raudteevagunisse või selle kõrvale? Vahest on see rongiromantika, mis küllap on iga siinviibija jaoks ka pisut erinev.

Eesti restoranide teejuht 2021

A-Z
Meistriklass

Restoranide õiglase hindamise tagab: