×

VEINIPARADIIS

Kristjan Peäske on Eesti vahest kõige tuntum sommeljee, paljude võistluste võitja ja kahe restorani, Leib ja Umami, omanik koos kokk Janno Lepikuga. Ketri Leisist sai Eesti parim sommeljee seejärel, kui Kristjan võistlemise lõpetas. Nii on ta seda ka praegu.

Mis saab siis, kui niisugune kolmik otsustab avada veinibaari? Mis muud, kui Eesti kõige parem veinibaar! Söök ei ole ilmtingimata see, mille pärast Pazzosse peaks tulema. Selle roll siin on selgelt veini maitsmisele kaasa aitamine. Aga mida suurem on huvi erinevate veinide vastu, seda rohkem kulub sööki – austritest alates ja suitsutatud pardi või Pazzo tartariga lõpetades on kõik road mõeldud jagamiseks – ja koju minnakse siit täis kõhuga. Enne Pazzosse minekut mujal sööma kindlasti ei pea.

Ketri Leis on enamasti ise kohal. Jätke oma õhtune joogivalik julgelt tema otsustada. Veine saab siin maitsta klaasikaupa või “lendudena” (3 erinevat ühe “teema” veini). Pudelikaupa muidugi ka. Ketri ja teised Pazzo sommeljeed on põnevad vestluskaaslased. Kõige rohkem saab teada veinide kohta, mille olemasolust ei pruukinud aimugi olla siis, kui lähete Pazzosse üksi.

Muide. Majal, kus Pazzo asub, on eriline ajalugu. Kui vähegi mahti, tutvuge sellega ka. KGB muuseum asub kohe ümber nurga.