×

Pintsetid ja papagoid

Pilti sellest, kuidas tippkokk oma roale viimast lihvi annab ja pintsettidega mikroürte või imepisikesi koostisainetükikesi väga täpselt neile ettenähtud kohtadele asetab, on vist kõik näinud. Kas päriselus või toiduajakirjas. Aga kas olete olnud ka restoranis, kus needsamad pintsetid on peamiseks söögiriistaks? Kui ei ole, siis minge Parrot MiniBari.

Muidugi ei tee pintsettidega söömine toitu ei paremaks ega halvemaks, kuid esitab sellele suure väljakutse. Kohe, kui pintsetid käes, tekib sööjal eelarvamus, et kõik, mida ta nendega puudutab, on täppisteadus ehk restorani puhul siis täppistoit. Ideaalne, perfektne ja ilma vähimagi veata.

Parrotis on pisut üle võlli, kuid veenva sisekujundusega püütud luua troopiline meeleolu. Kohe eesruumis võtavad saabujat vastu ning saadavad lahkujat ära lopsakad rohelised taimed, mille vahelt kostab troopiliste lindude helilindistatud kädin. Läbiv element on papagoid – joonistatud ja kujudena, mitte päris lindudena.

Joogid on sellesama fantaasia järgmine osa. Rohkete koostisainetega klassikaliste ja eksootiliste maitsetega joogid. Väike veinivalik konservatiivsetele on ka olemas. Muidugi ei saa siin pakutav toit nüüd olla vähem eksootiline. Ei olegi. Kõik, mis taldrikul on eksootiliste lisanditega, on lihtsalt valmistatud ning askeetlikult serveeritud. Üks põhikoostisaine mõnede lisanditega. Kõik.

Kaks moodust – sütel küpsetamine ja leegiheitjaga põletamine – on ülekaalukalt kõige enam kasutatud tehnikad. Kõigele sellele vaatamata on Parroti toit eelarvamustest üle ja väärib söömist pintsettidega. Meie lemmik siin on pärlkana XO kastmes. Ürgselt lihtsate puhaste maitsetega roog.

Eesti Restoranijuht 2019