×
80
Toit: 34/40

Asus Bocca asemele

Bocca oli Eesti kõige legendaarsem restoran, kuuludes maailma 50 parema restorani hulka, kui neid esimest korda hääletati. Bocca tegutses muutumatult ligi kakskümmend aastat, kuni 2017. aastal uksed sulges. Kunagistes Bocca ruumides on nüüd Ore – uus ja täiesti teistsugune restoran. Kes Boccat hästi teadis, võib segadusse sattuda. Varem sealses sisekujunduses domineerinud tohutusuured ümmargused valgustid domineerivad nüüd Ore miljöös edasi. Ja vägisi hakkab tunduma, et restorani ruumidega on seotud mingi maagia. See, mis toimub Orega praegu, on kuidagi sarnane sellega, mis toimus Boccaga 20 aastat tagasi.

Uued restoranid muudkui avavad uksi. Aga Ore pakub kõneainet rohkem, kui teised kokku. Noor peakokk Silver Saa ei lase ennast kõigutada minevikust ja sellest, mis temast räägitakse. Esimestel päevadel olid tema fine dining-road uuele köögikollektiivile väga keerulised valmistada. Kuid köögist ei läinud söögisaali mitte ükski roog, mille mõne nüansiga peakokk ei olnud rahul. Külalised kirusid algul kohapeal ja pärast linna peal, et oodata tuleb kaua. Aga tunnistasid seejärel, et toidud on seda ootamist väärt. Uus legend läkski liikvele.

Ootamine on nüüd möödanik. Praegu räägitakse sellest, et Silver Saa autoriköök üllatab keda tahes. Olgu tegemist paljudele tundmatu vasikaajutempuraga koos estragonikreemi ja mädarõikaga. Või kõigile tuttava peediga, mida Ore pakub tartarina koos karulaugukreemi shiso ja soolatud munakollasega.

Silveri lähenemine toidule on eklektiline. Samas ei ole tegemist loomingulise kaosega. Igal toidul on omad selged puhtad juhtmaitsed. Iga roog on tervik. Panna kõik rääkima Orest seal, kus 20 aastat räägiti Boccast, on restorani noore tiimi esimene vägitegu. Jälgigem huviga, mis saab edasi.

Eesti Restoranijuht 2019