×

Maitsed, mis raputavad

Avarate akendega Ore restoranist avaneb vaade kitsukesele munakividega sillutatud Tallinna vanalinna tänavale. Autosõidu viimane osa on olnud raputav kogemus neile, kes tulevad siia autoga. Esimest korda Ores olijad ei tea laua taga istet võttes, et see teekond jätub edasi. Nimelt pakub Ore maitseid, mis raputavad.

Harknääre, torbikseen, kastanikreem ja teriyaki-kaste. Neli väga erinevat maitset sulanduvad kokku harmooniliseks orelikuks maitsekombinatsiooniks. Rebitud austerservikud suitsuangerja ning suitsuangerjaleemega (ärge kohkuge, tegemist ei ole merepüügikeelu all oleva kalaga – Eestis kasvatatakse angerjaid) on harukordselt tummine ja täidlane maitsekooslus. Sellele lisab lilled ja roheluse Ungari Tornai veinikoja Juhfarki viinamarjadest Top Selection. Need maitsed üheskoos raputavad sööja tähelepanu kõigelt muult söögile. Restorani kõrged võlvlaed loovad natuke harda ja pühaliku miljöö.

Jah, Ore on üks Eesti söögi ja köögi pühamuid, kus peakokk Silver Saa raputab oma toiduga restoranikülalised muudest (söögi- ja joogikaugetest) mõtetest eemale.