Ööbiku Gastronoomiatalu

Kuimetsa küla, Rapla vald, Raplamaa

Väga hea tase

Kuidas me hindame?
67/25

Ööbiku Gastronoomiatalu

Kuimetsa küla, Rapla vald, Raplamaa

Väga hea tase

Kuidas me hindame?
67/25

KOKK TALUS

Ööbiku Gastronoomiatalu saamislugu on lugu sellest, kuidas kutseline kokk soetas endale suvemajaks talu, aga selle siis pisitasa töökohaks ümber ehitas. Nüüd ei käi kokk Ants Uustalu enam klientide juures, vaid kliendid tulevad tema juurde. Siin saab korraldada konverentsi või suurema peo. Siin on suvel suverestoran ja talvel talverestoran. Ja kõige tipuks elab Ants Uustalu siin ka ise.

Ööbiku taluni toov viimane teejupp on ilma kattetta kruusatee, mis autod kiiresti tolmuseks või poriseks muudab. Siin elatakse kõige lihtsamat ja kõige ehtsamat maaelu, kuigi Tallinna kesklinnast kohale jõudmiseks kulub aega vähem kui tund. Ööbikul ei kasvatata omi loomi-lindusid ega ka aiasaaduseid. See, mis laual, pärineb siiski kõige lähemast ümbrusest – teistest taludest ja loodusest. Aga kõik ülejäänu jääb külaliste jaoks kuni kohalejõudmiseni saladuseks. Ette teada on vaid see, et kõik söövad ühesuguse viiest roast koosneva õhtusöögi. Mida täpsemalt, see selgub alles laua taga istet võttes. Ööbiku talu pakub moodsat Eesti maakööki Ants Uustalu teostuses.

Niisuguseid talusid, kus kokk oma restorani peab, on Eestis täpselt kaks. Seega pakub Ööbiku garanteeritult harvaesinevat elamust.

Eesti restoranide teejuht 2021

A-Z
Meistriklass