×
66
Toit: 27/40

Pitsaresto rannaliival

Ei kõla just kohana, kust minna maitseelamusi otsima? Eksite! Aastaid Eesti restoranide esirinda kuulunud OKO muutis küll asukohta ja kontseptsiooni, kuid kõige selle juures säilitas ambitsiooni.

Kunagine poolfabrikaadist hamburger, mida restoraniketid ülessoojendatuna pakkusid, muutus Eestis paari aastaga isuäratavaks, puhastest koostisainetest kohapeal valmistatud käsitööburgeriks. Nüüd on käes pitsa aeg muutuda ja OKO on selle üks suuremaid muutjaid.

Must kaheksajalapitsa on tehtud söega mustaks värvitud taignast, ohtra riivitud parmesaniga üle puistatud ja värskete rukolalehtedega kaetud. Vürtsikas tomatipüree annab kaheksajalapitsale pika ja suud õhetama paneva piprase järelmaitse. Pitsasid, mida mujal ei kohta, on OKOs veel mitu.

Ka siis, kui puudub soov pitsa arendamise eksperimentidega kaasa minna, ei pea vähese valiku üle kurtma. Ülejäänud toidud jagunevad menüüs kergemateks ja toekamateks. Toekam põdra hot pot mulgipudruga sobib hästi nendele, kes soovivad olla kursis traditsioonilise Eesti köögi uuemate suundadega.

OKO lugu – esimene restoran Eestis, mis meelitas oma toiduga inimesed linnast kaugemale – tõmbab endiselt inimesi magnetina Tallinnast välja rannaliivale. Ja seda aastaringselt, ka sügisel ja talvel. Restoran asub vastvalminud suurte klaaspindadega efektse valget värvi hoone esimesel ja teisel korrusel. Teisel valitseb rahulikum meeleolu ning vaated rannale ja merele on sealt avaramad. Esimene võlub lastega peresid mängunurgaga ning toiduhuvilisi avatud köögiga. OKO lugu kestab edasi.

Eesti Restoranijuht 2019