Odessa Restoran

Pikk 30, Tallinn

Väga hea tase

Kuidas me hindame?
62/29

Odessa Restoran

Pikk 30, Tallinn

Väga hea tase

Kuidas me hindame?
62/29

Päriselt ka Odessa

Odessa ei ole mingi suvaline linn. Toidust rääkides kõrvutatakse Odessat lausa Londoni ja New Yorgiga. Piltlikult on Odessa kuhjanud kokku oma ühele suurele toidulauale ümbritsevate (ja kaugemate ka) toidukultuuride paremad palad. Ning nagu niisugusel puhul ikka, tehakse neid toitusid pisut ümber ja kohalikule maitsele vastavamaks.

Nii on sündinud “ikraa baklažaanist”, vorschmak odessapäraselt, vürtside ja küüsauguga uhmerdatud seapekk… Kõiki neid roogasid ühendab see, et nad on veidi nagu tuttavad kusagilt mujalt, kuid ei maitse või ei ole tehtud nii, nagu seal mujal oli. Ei ole suuremat klišeed, kui nimetada teisalt pärit köögiga restorani selle koha “saatkonnaks”, “oaasiks” või millekski muuks sarnaseks. Enamasti need seda ju ei ole. Aga Tallinna restoran Odessa on. Päriselt ka. Toidud ja mõned joogid on väga autentsed Odessa linnas pakutavaga (restorani peavad Odessast pärit ukrainlased), miljöö ja teenindus on Odessa ning Tallinna segu.

Tallinna restorani Odessa esimene külastus tekitab vastupandamatu soovi minna kohe ja ruttu Odessa linna avastama. Kui siinsamas tegutseks ka reisibüroo, siis sellel ilmselt tööd piisaks.

Eesti restoranide teejuht 2022

A-Z
Meistriklass

Restoranide õiglase hindamise tagab Euroopa Regionaalarengu Fondi rahastus: