Ö

Mere pst 6E, Tallinn

Rahvusvaheline meistritase

Kuidas me hindame?
83/36

Ö

Mere pst 6E, Tallinn

Rahvusvaheline meistritase

Kuidas me hindame?
83/36

Maitseteekond teejuhiga

“Õ” on täht, mida teistes keeltes peale eesti keele ei kohta. Seda on nii keeruline hääldada, et kõik eestlasedki ei saa hakkama. Need, kes pärit Saaremaalt, ütlevad “õ” asemel “ö”. Vahe on täpselt niisama suur, kui on restorani Ö köögil kõikide teiste Eesti restoranide köökidega.
Restorani Ö kõik toidud on maitsestatud Saaremaa huumoriga. Et see võib olla raskelt mõistetav või tõlkes kaduma minna, pakub restoran menüü kõrvale väikese kirjaliku teejuhi, mis aitab restoranikülalisel tema maitseteekonnal kindlalt rajal püsida.
Külaline ise valikuid teha ei saa rohkem, kui otsustada, kas võtab seitsmest roast koosneva maitseteekonna kõrvale ka restorani poolt valmissobitatud joogipaketi või valib joogi(d) ise.
Kes joogid samuti restorani valida jätab, see alustab maitseteekonda kokteiliga Nordic Sour viskist, astelpaju- ja sidrunimahlast. Selle kõrval peakoka tervitusampsud: kalanahk, kartulipall ebaküdoonia majoneesiga, rukkileib vutimaksaga ja fermenteeritud peedileem. Koos teejuhi seletusega tuleb välja, et suvist saaki säilitatakse ja kasutatakse Eesti köögis üle talve. Esimeses roas – suitsukala, marineeritud tomat, mädarõikapärlid – on suitsukala ennast päris napilt. Kõigest musta leivaga kaetud väike latikapall ning kribe räime. Aga kõik see on üle valatud ohtra suitsukalavahuga, mis viib keele suust.
Minimaalse toorainekasutusega püütakse Ö-s saavutada maksimaalne maitse. Iga roa puhul. Maitseteekonna toidud Eestimaalt välja ei trügi, kuid rändavad terve maa läbi, rannaliivast alates ja taluhoovide kaudu põlismetsadeni välja. Restoran Ö pakub uut Eesti kööki praegu kõige meisterlikumal tasemel. Kirjalik teejuht on võõramaalasele kõigest õigesti arusaamiseks oluline abimees.

Eesti restoranide teejuht 2021

A-Z
Meistriklass

Restoranide õiglase hindamise tagab: