×
73

Kokteil päikeseloojangul

Restoran NOA on otsekui väike teater mererannal, kus lavaks on kitsas kaldariba piiritu merevaate ning Tallinna siluetiga taamal. Meri mängib siin igal päeval uut etendust, millele päikeseloojang annab õhtuti erinevad värvid. Kirev on ka maitsepalett, mida pakuvad toidud NOA söögikaardil. Akvaarium austrite, meresiilide, langustiinide ja homaaridega (Tallinnas teist oma akvaariumiga restorani praegu ei leiagi) sobib siia erilti hästi.

Aga NOA ei ole mereannirestoran. Toidud pärinevad merelt, maalt ja õhust võrdsetes proportsioonides. Unagi angerjas ja tallekebab, pardi taco ja puraviku strooganov. Restorani toidud on hooajalistest ja värsketest toorainetest ja tublisti tehakse tööd nende efektse väljanägemise nimel. NOA on kõige uuemate toidutrendide esimene Eestissetooja ja kohalike moevoolude looja.

Kõige viimane uudis on see, et oma kokteilikaardiga pakub NOA nüüd konkurentsi Eesti kõige parematele kokteilibaaridele. Signatuurkokteilide nimistu on siin pikk. Mitu nendest on juba toonud majja rahvusvahelise auhinna. Hea aperitiiv on (nimele vaatamata) Hernö Old Tom Giniga kokteil Last Word või alkoholivaba kurgist ja õunast Virgin Cuctail. Magustoitu asendab hästi Espresso Tiramisu. Klaas kokteili päikeseloojangu ajal NOA terrassil on kauaks meeldejääv elamus.