Mosaiik Café

Tallinna 1, Kuressaare

55/23

Mosaiik Café

Tallinna 1, Kuressaare

55/23

Nagu siiakala

Saarlaste teada on kõige parem asi maailmas siiakala. Seda saab merest aastaringselt ning Saaremaa söögikohtadest niisamuti. Mosaiigi õrnsoolasiig on eriliselt koheva tekstuuri ning nii puhta, ainult õrnalt soolaka maitsega, et maitset otsekui ei olekski. Just niisugune peabki üks õigesti valmistatud ja hästi värske siig olema.
Saaremaa söögikohad võiks paremusjärjestusse panna pelgalt siiavalmistamise oskuse põhjal. See näitab hästi ära, kui suuresti kohalikku toorainet tuntakse ning temast lugu pidada osatakse. Mosaiigi taldrikul ei tüki võis praetud kartul ega ürdiaioli delikaatse siia maitset üle trumpama, vaid moodustavad kõik koos harmoonilise maitsemosaiigi. Niisugune on Mosaiik Café toiduvalmistamise viis ka teiste roogade puhul. Kalale lisaks kohalikust veise- ning sealihast koos saarel kasvatatud põllu- ja aiasaadustega moodustatakse kokku erinevaid maitsemosaiike.
Café Mosaiik on Saaremaal sama oluline kui siiakala. Kes nende toitusid maitsnud ei ole, see ei peaks Saaremaa maitsete tundmise teemal sõna võtma.

Eesti restoranide teejuht 2021

A-Z
Meistriklass