Moon

Võrgu 3, Tallinn 10314

Kõrgtase

Kuidas me hindame?
72/30

Moon

Võrgu 3, Tallinn 10314

Kõrgtase

Kuidas me hindame?
72/30

Meie oma venelane

Eestis tehtava toidu kõige suurem eripära on selle valmistamise viis. Eesti toidukultuur on kõige võõra suhtes uudishimulik ning valikuliselt salliv. Kui mujal on piirid riikide vahel sama kindlaks piiriks ka toidukultuuride vahel (kummagi poole kultuur teisele poole piiri ei tiku), siis Eesti puhul see päris nii ei ole. Hea näide selle kohta on restoran Moon. Modernne Vene köök, mis tehtud suure kirega – nii ütlevad nad enda kohta ise. Kuid Vene köögile iseloomulikku paatost ega laia joont siit ei leia. Vene restoranidele omane kuliss – karutopised, rahvariided, vali muusika – puudub sootuks. Selle asemel kohtab siin pigem eestipärast tagasihoidlikkust.
Viin ojadena ei voola. Erinevate džinnide loetelu on praegusele moele vastavalt isegi veidi pikem. Ning kogu joogikaart on palju rohkem euroopalik kui traditsiooniliselt venepärane.
Restorani poolt lubatud suur (Vene) kirg on siiski täiesti olemas. See pulbitseb toitudes ning nende maitsetes: parima pagarikoja-väärilised pirukad borši kõrval, mis maitse poolest “enam boršimaks minna ei saa”; lihtsad hapukurgid meega; kolme liha täidisega pelmeenid seenepuljongis; tatrapliinid ja homaarileemes küpsetatud vasikakeel… Need on road, mida tullakse Mooni sööma Venemaalt. Sest seal need road niimoodi ei maitse ega ole niimoodi tehtud. Seetõttu ongi restoran Moon meie oma venelane siin Eestis, mida Venemaale ära loovutada mitte kuidagi ei raatsiks.

Eesti restoranide teejuht 2021

A-Z
Meistriklass

Restoranide õiglase hindamise tagab: