×

Sada aastat hiljem

2021. aastal täitub täpselt 100 aastat ajast, mil siinsamas puuvillas avati samanimeline restoran Mon Repos. Esimese Mon Repose lugu jäi lühikeseks. Saatuslikuks sai salaviin. Praegune Mon Repos otsib julgelt sidemeid endiste aegadega, salaviin välja arvatud.

Menüüs on spetsiaalselt märgistatud “taastatud” vanad retseptid, millest vanim, želeekoorikuga roheliseks õunaks vormitud linnumaksa-paté pärineb lausa 15. sajandist. Aga pelgalt ajalugu kummardav restoran Mon Repos ei ole. Uuematetest toitudest sinikrabi-peekonisändvitš on puukausis paberilt serveeritud kohev kihiline võileib, millel friteeritud krabisõrad moodustavad koheva kuhja. Krabi ja peekoni maitsekooslus on ahvatlevalt hõrk. Kui leiba paberi seest hamburgeri kombel süüa, nagu restoran soovitab, saab nägu lapsepõlve meenutavalt toiduseks.

Pisut nostalgilise meeleolu loomine läbi erinevatest aegadest pärit maitsete on praeguse Mon Repose Põhisaali visiitkaart. Villa teine korrus on Peakoka Korrus. See on praeguse Eesti ühe parema koka, Vladislav Djatšuki autoritoitude päralt.

Eesti Restoranijuht 2019