×

Pärnumoodi šikk

Mon Ami asub Pärnu südalinnas butiikhotelli Frost soklikorrusel. Elegantselt sisustatud söögituppa sisenedes võib hakata endast märku andma alateadvuses pesitsev dress code’i-andur (muidugi nendel, kellel niisugune olemas on). Kõigest on näha, et siia päris niisama juhuslikult ja liiga juhuslikes riietes ei tulda. Joogikaardi vahuveinivalik kinnitab seda arvamust. Kõigile meeldiva prosecco asemel nauditakse siin cremant’i või šampanjat. 

Restoran esindab Prantsuse-Belgia elunautivat stiili – nii nagu varemgi. Aga nüüd lisandus Mon Ami põhimenüüle veel täiendav valik taimetoite omaette menüüna. Viimaste pakkumine laieneb Eestis kiiresti, kuid kvaliteet kerkib visalt. Mon Ami valik eristub läbitöötatuse ja puhaste maitsete rikkuse poolest. Carpaccio madalküpsetatud punastest ja kollastest peetidest salvei-mee-sojakastmega maitseb värskelt, otsekui sööks seda peenraveerel. Kartuli-lillkapsakroketid lillkapsa-maapirnikreemi, marineeritud lillkapsa ja maapirnitšipsidega täidavad erinevate tekstuuride kaudu ära ka kõige suurema kõhu. 

Mon Ami on oma elustiili ja siin pakutava poolest šikk restoran. Iga linna šikk on veidi omamoodi. Pärnumoodi šikiga tutvuse tegemiseks on Mon Ami õige valik.