Mantel ja Korsten

Jaan Poska 19a, Kesklinna linnaosa, Kesklinna, Harju maakond, Eesti

Meistritase

Kuidas me hindame?
78/33

Mantel ja Korsten

Jaan Poska 19a, Kesklinna linnaosa, Kesklinna, Harju maakond, Eesti

Meistritase

Kuidas me hindame?
78/33

Restoran puhkes õide

Kadriorg on suvel Tallinnas kõige rohelisem ning lilleõielisem piirkond. Restoran Mantel ja Korsten on siin süüa pakkunud juba mõned head aastad, aga nüüd oleks restoran otsekui ise õide puhkenud. Mitte sellepärast, et armsas väikeses rohelises puumajas asuva restorani seinad on kaetud suureõielise tapeediga. Vaid hoopis toitude varasemast palju-palju lopsakamate maitsete ja eriliselt Kadriorgu sobiva (õitsva?) meeleolu poolest, mille teenindajad loovad.

Eesti restoranide hulgas üks levinumaid puuduseid on see, et magustoitude tase kipub teistele toitudele alla jääma. Mantlis ja Korstnas on aga kõik maitsed täies õies eelroast alates ja magustoiduga lõpetades. Ei oska kuidagi teistmoodi öelda peakokk Märten Kadu toitude kohta, kus makrell maitseb “rohkem makrellim” ning metsmaasikas “rohkem metsmaasikam” kui kustahes mujal. Ja kus iga roa koostisained on omavahel otsekui harmoonilises abielus, toetavad üksteist ning aitavad välja tuua teise kõige paremaid omadusi.

Võib-olla on ka restoranidel omad õitseajad, nii nagu paljudel toorainetelgi, millest restoranides süüa tehakse. Igatahes Mantlis ja Korstnas on see aeg just praegu.

Eesti restoranide teejuht 2023

A-Z
TOP30

Projekti toetab Euroopa Regionaalarengu Fond: