Literaat

Telliskivi 60/2 I-hoone, 10412 Tallinn

Väga hea tase

Kuidas me hindame?
68/26

Literaat

Telliskivi 60/2 I-hoone, 10412 Tallinn

Väga hea tase

Kuidas me hindame?
68/26

Raamatukauplus, kus käiakse söömas ja joomas

Kõlab ootamatult? Tõepoolest, raamatukauplust, mis oleks samal ajal veel ka tõsiselt võetav restoran (või hoopis vastupidi?) mujalt, kui Tallinna Telliskivi Loomelinnakust, naljalt ei leia.
Kaks aastat tagasi avatud kauplus-restoran oli alguses tähelepanuväärne selle poolest, et lisaks laiale raamatuvalikule oli siin ka ülipikk ja mitmekesine restoraniroogade menüü. Edasi arenesid asjad hoogsalt ja huvitavalt, otsekui hästikirjutatud raamatus. Ajal, mil igal pool Eestis restorane koomale tõmbama ja sulgema hakati, läks raamatukaupluse restoran vähemasti poole suuremaks. Ja pikk toidumenüü ning lühike joogikaart vahetasid omavahel osad ära. Nüüd on Literaadil vinoteeki vääriv veinikaart, kirjandusteoselike nimedega kokteilikaart ning praktiline toidumenüü hästituntud ning paljudele maitsevatest roogadest. Ja kaks korda suuremas restoranis käib kolm korda rohkem rahvast kui varem.
Miljöö on otsekui raamatukogu lugemissaalis, kus on lubatud lugemisele lisaks veel ka süüa, juua ja lauanaabritega valjuhäälselt viimaseid uudiseid arutada. Kes siia veel üldse jõudnud ei ole, teda ei saa ilmselt kultuurseks inimeseks pidada. Näis, kas järgmine aasta lisab Literaadi loosse veel ühe uue ja põneva peatüki.

Eesti restoranide teejuht 2023

A-Z
TOP30

Projekti toetab Euroopa Regionaalarengu Fond: