Lee Restoran

Uus 31, 10111 Tallinn

Meistritase

Kuidas me hindame?
80/32

Lee Restoran

Uus 31, 10111 Tallinn

Meistritase

Kuidas me hindame?
80/32

Eesti köök laskis kodunt jalga

Olgem ausad, seni on Eesti köök käitunud otsekui koduarestis nooruk. Mossitab oma toas omette. Välja sealt ei tule ja suhtlema on tõrges. Aga piisas kõigest sellest, et hästi tuntud restoran Leib ehitati ümber Leeks ja peakoka kulp pisteti Jaapanist Kopenhaageni kaudu Eestisse sattunud koka Hiro Takeda pihku, kui kohe hakkas juhtuma.

Ega väikese maa väikese köögi uut moodi välja nägema ja maitsma panemiseks ju palju vaja ei olegi. Piisab kasvõi sellestki, kui kurki hapendamise asemel grillida, viilutamise asemel ribadeks lõigata ja serveerida põletatud porruõli ning päevalilleseemnetega. Juba on sündinud siinmail  ennekuulmatu ning seninägematu roog.

Kui kõige puhtamas kohalikus vees kasvanud kohalik Pähkla forell kuubikuteks lõigata ning soja ja sidruniga, shiso ning musta pipra emulsiooniga maitsestada, tunneb vana Eesti köögi puritaan kõigi oma maitseretseptoritega, et nüüd on see nooruk kodunt hoopis jalga lasknud. 

Aga just niisuguseid toitusid Lee köögis praegu tehakse ning juttu sellest, kas Eesti köök on lihtsalt ülekäte läinud või kas niisugust saab enam üldse Eesti köögiks nimetada, räägitakse siin restoranis igal õhtul. Tulge ja öelge ka sõna sekka.

Eesti restoranide teejuht 2022

A-Z
Meistriklass

Restoranide õiglase hindamise tagab Euroopa Regionaalarengu Fondi rahastus: