×

Veiniriiuli taga

Restoranil La Bottega on ilmselt kõige massiivsem välisuks kogu Tallinna linnas. Sellele järgneb iseavanev klaasist uks, mis viib otse… Välisuksega sarnaselt massiivsesse maast kõrgele lae alla ulatuvasse veiniriiulisse! Restorani sisenemiseks tuleb minna ümber selle riiuli. Kahe korruse kõrguses esimeses söögitoas on veel niisama kõrged puhvetkapid ja kaks efektset puutreppi viivad teisele korrusele, kus seina taga asuvad köök ja tualettruumid. Elu massiivse veiniriiuli taga erineb täpselt sama massiivselt muust elust Tallinna vanalinnas.

La Bottega on Itaalia restoran ja niisugusena väga ehe. Itaalia külalistega räägitakse siin kodumaa keeles. Toidud maitsevad just nagu kaugel saapamaalgi. Kaheksajalg kartuliga, kalmaarid valgeveini-võikastmes ja grillitud sardiinid maitsevad niisama ajatult ning ehedalt kui on restorani miljöö. Kunagise peremehe jaoks ainus õige olnud ja praktiliselt kõikide La Bottega toitudega endiselt hästi sobiv vein on Sella&Mosca Vermentino. Mitte ükski söök ei lõpe siin ilma klaasi limoncello’ta.

Massiivse veiniriiuli tagant uuesti väljas, kohe vanalinna tänaval, jätkub sisenemisega katkenud kõigiti eestipärane elu edasi. See riiul on otsekui riigipiir Eesti ja Itaalia vahel.