Komeet

Estonia pst 9, Tallinn, Eesti

Kõrgtase

Kuidas me hindame?
68/28

Komeet

Estonia pst 9, Tallinn, Eesti

Kõrgtase

Kuidas me hindame?
68/28

Lendab jälle

Kui kohvik Komeet mõniteist aastat tagasi uksed avas, said külalised ennast siin tunda õhkutõstetuna – sõna otseses mõttes. Maast laeni akendest avaneb lummav pilt Estonia ooperiteatrile ning katuseterrassilt panoraamvaade üle kogu linna. Sellest ajast peale on kohviku omanikud mitu korda muutunud, kuid nimi ja vaated on ikka needsamad edasi.

Praegu ei taha Komeet enam kohviku mõiste sisse kuidagi ära mahtuda. Laudaistujale tuuakse kolm erinevat menüükaarti. Üks on tõepoolest kohviku oma, teine on rohkem lounge’ilik ja kolmas kindlasti restorani oma.

Kõikidest aja jooksul toimunud muutustest olenemata on söögikaardil endiselt kiluvõileib ja lambakotlet. Kõige viimastest uuendustest kõige olulisem on see, et toiduained ostetakse kokku peamiselt kohalikest mahetaludest. Ja joogikaardil on aukartust äratav valik kohalikke, kuid eriti hoolikalt valitud jooke. Maitske Habaja Viinavabriku maasika-rabarberiveini aperitiiviks ja sama tootja nõgeseveini digestiiviks või mõne Junimperiumi džinni ja toonikuga kokteili. Huvi mujal tehtud jookide vastu kaob nagu nõiaväel.

Kohe avamise järel peeti Komeeti tõeliseks komeediks Eesti toidutaevas. Vahepeale jäid vaikuseaastad, kuid nüüd lendab Komeet taas.

Eesti restoranide teejuht 2023

A-Z
TOP30

Projekti toetab Euroopa Regionaalarengu Fond: