×
67
Toit: 28/40

Kogutud maitsed

Koma on oma menüüsse kogunud erinevad maitsed kohalikest toorainetest ning paneb need paari käsitööõllede või õllekokteilidega. Resto köök on moodne, kõikide fine dining’u tunnustega, kuid miljöö on lihtne ja hinnad taskukohased. Toitude maitsed on peened ja viimistletud. Algavad iseküpsetatud leivaga, mille kõrvale pakutakse siidja tekstuuriga imemaitsvat kanapateed, ja lõppevad magustoitudega, mis sageli on tehtud juurviljadest.

Nagu näiteks dessert nimega Kartul, mis on on kartuliparfee lillast kartulist karamelliseeritud tšipsidega, kus mugula erinevad maitsevarjundid tulevad vahvalt esile. Õllerestorani kohta on kõik road tervislikult (et mitte öelda naiselikult) kerged. Joogivalik ületab söögivaliku mitmekordselt. Teenindajad tunnevad õllesid suurepäraselt ja soovitavad iga roa kõrvale vähemalt kolm valikut – klassikalise, huvitava ja “hullu”.

Kui sööma võiks siin jäädagi – tugeva õllerestorani toiduga harjunud mees võib hoogu sattudes süüa neli või isegi viis rooga – siis õlut pakutakse peamiselt pudeliga ja “hullusid” õllesid on parem üle kolme erineva mitte juua. Ongi hea. Maitsete kogu vahetub ja täieneb aeg-ajalt. Midagi uut saab kogeda iga kord. Isegi igapäevane külaline.

Eesti Restoranijuht 2019