Kärme Küülik

Karja 5 Haapsalu

Kõrgtase

Kuidas me hindame?
67/28

Kärme Küülik

Karja 5 Haapsalu

Kõrgtase

Kuidas me hindame?
67/28

KIVIAHJU VÕLURID

Kärme Küülik on omanäoline restoran. Siin valmivad kõik soojad toidud puuküttega kiviahjus. Aastatega on elaval tulel toiduvalmistamise oskus arenenud niisugusele tasemele, et restorani töötajate nimetamine kiviahju võluriteks on pigem tagasihoidlikkus kui ülepingutamine.

Külalisele tuuakse kõigepealt lauale väike korv focaccia-leibadega. Natuke soolakad ja oliiviõlist mahlakad – ainult neid võiks sööma jäädagi. Tomatikreemsupp halloumi-juustuga Tubri talust keedetakse supitaldrikus sellessamas ahjus ning tuuakse lauale tulikuumal taldrikul. Eesti kodukombe kohaselt kaetakse laud kõikide roogadega ühekorraga ja siis nauditakse kõike seda küllust seni, kuni kõhtu ei mahu enam leivatükkigi.

Nimele vastavalt on alati valikus mõned toidud küülikulihast. Ja mitte ainult lihast. Rupskite valmistamise oskus on siin samuti niisugune, mida mujalt Eesti restoranidest ei leia. Pererahval meeldib käia veinireisidel ning iga reisiga täieneb restorani veinikaart. Kärme Küülik on pererestoran, kus omanikud ise ongi söögisaali peamine tööjõud.

Eesti restoranide teejuht 2021

A-Z
Meistriklass