Kalarestoran Ku-Kuu

Lossipark 1, Kuressaare, Eesti

Kõrgtase

Kuidas me hindame?
70/29

Kalarestoran Ku-Kuu

Lossipark 1, Kuressaare, Eesti

Kõrgtase

Kuidas me hindame?
70/29

Kaluripaadist otse lauale

Kuressaare Kuursaali restorani (kutsutakse ka Ku-Kuuks) saladus on selle ühe lausega paljastatud. Balti meri tembutab viimastel aastatel ning kalasaak ei ole kunagi kindel, aga vähemasti nii kindel on alati, et midagi ikka meri välja annab. Selle “millegi” seast saab alati esimese valiku teha Kuursaali restorani peakokk Toomas Leedu. Nii on restorani põhimenüü kõrval alati eraldi veel värske kalavaliku päevamenüü. Kõige kehvematel päevadel ainult kaherealine, aga alati olemas.

Kalad lihtsalt küpsetatakse ahjus või praetakse pannil ning serveeritakse hooajaliste aiasaadustega. Enam lihtsamaks minna ei saa. Aga palju maitsvamaks ka mitte. Lihtsa toidu valmistamine eriti maitsvaks on omaette kunst ning seda kunsti Kuursaalis vallatakse. Selle aasta uudis on pisike, kuid asjalik Lõuna-Aafrika veinide valik joogikaardil.

Lisandunud on ka kokteilivalik ja eraldi kokteilibaar Lab otse restorani kõrval. Signatuurkokteilid on kindlasti äraproovimist väärt. Nendestki leiab saarelt pärit ja kohapeal valmistatud koostisaineid.

 

Eesti restoranide teejuht 2023

A-Z
TOP30

Projekti toetab Euroopa Regionaalarengu Fond: