Kaks Kokka

Mere pst. 6E

Kõrgtase

Kuidas me hindame?
68/28

Kaks Kokka

Mere pst. 6E

Kõrgtase

Kuidas me hindame?
68/28

Taskurestoran

Ö on üle kümne aasta kuulunud Eesti restoranide kõige teravamasse tippu ja on tunnistatud ka kõige paremaks. Kaks Kokka on sellesama Ö taskurestoran. Niimoodi kutsutakse neid söögikohti, mis asuvad tuntud ja hinnalise restorani kõrval, aga pakuvad lihtsamat toitu, mis sageli on tehtud kuulsa restoraniga samas köögis. Sellesse taskusse ei pääse hõlpsalt. Mere puiestee poolt, mis märgitud restorani aadressiks, pääseb Ö-sse küll, aga Kahte Kokka sisenemiseks peab minema ümber maja teisele poole. See vaev tasub ära.
Restorani sisenemisel on kohe hästinähtaval kohal riiulid purkidega, kus fermenteeruvad erinevad saadused. Need ei ole lihtsalt silmailuks välja pandud. Kaks Kokka teeb tähelepanuväärset tööd kohalike põllu- ja aiasaaduste väärindamisega ja koostööd erinevate väiketootjate ning kasvatajatega. Ja lisab omalt poolt kohalikele toorainetele idamaised maitsenüansid juurde.
Hiljuti täienes menüü huvitavate taimetoitudega. Kõrvitsa ramen’is on kõrvitsapüree segatud kookosega ja sööja otsustada jääb, kas tegemist on ramen’i või hoopis karriga. Tomat ja uba on valgetest ubadest kotlet suure suitsuse tomati ning kartulitest tehtud kastmega, mis on äravahetamiseni sarnane juustukastmega.
Kui Kahes Kokas sagedamini käia, hakkab silma, et restoranil on kadestamisväärne hulk püsikliente, kes käivad siin söömas ilmselt iga nädal. Ja küllap sellelsamal põhjusel, et restoran pakub teistest selgelt eristuvat toitu.

Eesti restoranide teejuht 2021

A-Z
Meistriklass