×

Taskurestoran

Ö on üle kümne aasta kuulunud Eesti restoranide kõige teravamasse tippu ja on tunnistatud ka kõige paremaks. Kaks Kokka on sellesama Ö taskurestoran. Niimoodi kutsutakse neid söögikohti, mis asuvad tuntud ja hinnalise restorani kõrval, aga pakuvad lihtsamat toitu, mis sageli on tehtud kuulsa restoraniga samas köögis. Sellesse taskusse ei pääse hõlpsalt. Mere puiestee poolt, mis märgitud restorani aadressiks, pääseb Ö-sse küll, aga Kahte Kokka sisenemiseks peab minema ümber maja teisele poole. See vaev tasub ära. Restorani sisenemisel on kohe hästinähtaval kohal riiulid purkidega, kus fermenteeruvad erinevad saadused. Need ei ole lihtsalt silmailuks välja pandud. Kaks Kokka teeb tähelepanuväärset tööd kohalike põllu- ja aiasaaduste väärindamisega ja koostööd erinevate väiketootjate ning -kasvatajatega. Seetõttu leiab siinsest menüüst tihti niisuguseid roogasid, mida teised ei paku.

BBQ vabajooksukana on üks niisugune. Kaks Kokka pakub seda suure grillitud kapsa sektoriga ja karulauguse kartulipudruga. Kana on enne grillile asetamist madalküpsetatud ning mereannitindiga üle peitsitud. Tulemuseks uskumatult pehme ja mahlase tekstuuriga ning veidi eksootilise maitsega liha.

Kui Kahes Kokas sagedamini käia, hakkab silma, et restoranil on kadestamisväärne hulk püsikliente, kes käivad siin söömas küllap iga nädal. Ja küllap sellelsamal põhjusel, et restoran pakub teistest selgelt eristuvat toitu.