×

Rokkiv pitsaköök.

Kaja asukoht Tallinnas, Õle tänavas, on niisugune, et kõige parem on lasta telefoni kaardirakendusel end kohale juhatada. Päevasel ajal hakkab juba eemalt silma, et muidu küllaltki inimtühjas ümbruses on ühe maja juures rahvarohke. Inimesed kõnnivad seal edasi-tagasi ja otsekui ootavad midagi. Nii ongi, nad ootavad pitsat.
See, kes on korra maitse suhu saanud, teab juba, et ootamine tasub ennast ära. Kaja pitsaköök pakub asjatundmuse ja suure kirega tehtud pitsasid. Pitsa tegemine on nende jaoks kui mitte päris raketiteadus, siis vähemalt täppisteadus igal juhul.
Paukuva rokkmuusika saatel tehakse oma tööd vilunud liigutuste ja naerul suudega. Iga päev valmistatakse üks kindel kogus pitsatainast. Kui see on otsas ja viimane pitsa ahjust väljas, pannakse uksed kinni. Tihtilugu juhtub see juba paar tundi pärast keskpäevast avamist.
Kokk-osanik Andrei Lesment oli varem eduka fine dining restorani omanik-peakokk Londonis. Sealsed kriteeriumid ja kombed on ta võtnud kaasa Tallinna agulilinna väikesesse pitsakööki. Seepärast soovitame kindlasti süüa pitsa ära kohapeal, kordumatu olustikuelamus on garanteeritud.

Eesti Restoranijuht 2019