×

Põhjala Eesti moodi

Kui restoran paar aastat tagasi avati, siis rääkisid kõik, et niisugune kuulub rohkem Kopenhaagenisse kui Tallinnasse. Sellel ajal oli Juur Põhjala köögi kõige stiilipuhtam esindaja Tallinnas. Nüüd, kus restorani olemasoluga on ära harjutud, pannakse rohkem tähele varjundeid, mis on Juurele ainuomased. Eriliselt hea kohv söögi lõpetuseks ja omatehtud joogid kombucha’st rabarberiveinini. Sööginõud, mida mujal kohta (neid teeb multitalendist peakokk Kaido Metsa ise oma kätega). Ja kõige tähtsam – söök ise – mida samuti mujal ei kohta.

Restoranil on oma talu, kus kasvatatakse ise oluline osa vajaminevast köögiviljast. Söögiidee algab Kaido Metsa köögis mitte toorainest, vaid selle seemnest. Juurest ladvani ja ninast sabani filosoofia toob taldrikutele aeg-ajalt päris ootamatuid koostisaineid piimakitsekolbast seenemagustoiduni välja.

Juure Põhjala köögil on selged Eesti juured ja traditsioonid, aga väga isikupärane lähenemine. Rukki- ja nisujahust õhukese kõva kooriku all svammpehme must leib on kohe esimene näide sellest, kuidas Juures tehakse kõike omamoodi. Tehakse Põhjala kööki Eesti moodi.