×

Hea restoran kõhklusi tekitavas hoovis

Jop Antonius asub kunstnikele ja käsitöölistele mõeldud kolme maja ühises hoovis. Suvel toimuvad siin etendused, kontserdid ja näitused, muul ajal on vaikne. Ümbrus kipub tekitama eelarvamuse, et niisugusest kohast midagi enamat, kui lihtsat kõhutäidet, otsida ei maksa.

Sissekäik hoovist restorani, kus asub trepp, mis kutsub edasi minema pigem teisele korrusele, kui vasakul asetsevast restoraniuksest sisse astuma, süvendab seda arvamust veelgi. Resto koosneb kahest söögitoast, mille seintel kunstiekspositsioonid pidevalt vahelduvad. Toidunkunsti püütakse hoida ekspositsiooniga kooskõlas ning menüüd korrigeeritakse iga kord, kui seintele tuleb uus kunst. Meie külaskäigu ajal ehivad seinu eksperimentaalsed, rahutu loomuga ja tähelepanu järele janunevad maalid, millele sekundeerivad bling-bling neoonvärvidest valgustraadid.

Menüüst äratavad tähelepanu tempura viinamarjalehed taimepesto ja seemnetaga. See eelroog sobib suurepäraselt krõbistamiseks veini kõrvale ja harmoneerub ümbrusega väga hästi. Sea sisefilee on mustsõstramopiga mustaks glaseeritud ning kannab nime Must Notsu. Roa värvikombinatsioon karulaugu-kartulipüree ja vadakukastmega on taldrikul samuti efektne, kuid mis palju tähtsam – mahe maitse ja siidine tekstuur hajutavad ümbruse kujundatud eelarvamuse sootuks.

Järgmised külaskäigud ainult kinnitavad, et toidud ongi siin paremad, kui oodata oskad ja head meeleolu loov teenindus niisamuti. Ka restorani lopsakas nimi ei tekita lõpuks enam mitte mingit kõhedust. Kui Antoniuse hoovi satute, olge esmamuljest üle ja astuge edasi restorani.

Eesti Restoranijuht 2019