×

Jahu impeerium

Kuigi Jahu resto asub otse Tallinna kõige parema ja tuntuma turu – Balti Jaama Turg – kõrval, ei ole seda lihtne üles leida. Nad peidavad ennast peaaegu sõna otseses mõttes majas, mida Tallinnas teatakse vannitubasid sisustava salongi asukohana. Söögituba vannide, kraanikausside ja vannitoaplaatide müügiruumi kõrval jagab arvamused kaheks – nagu hakkab kujunema kombeks ka tänapäeva poliitikas. Ühed kiidavad, et hipsterlikus linnajaos teisiti ei saagi. Teised pööravad ümber, sest vanni kõrval söömine ei ole ju ometi kohane.

Veidi eriskummaline on ka restoraniomanike toidukirg. Nimelt armastavad nad jahust tehtud toitusid. See kirg on ilmselt tasuv, sest väikesest kesklinnakioskist (vaadake Jahu Tänavagurmee – seda soovitame samuti) on lühikese ajaga saanud väike kolme söögikohta haldav äriimpeerium. Igatahes osatakse siin majas jahu valida ja sellega ümber käia, sest siinsed pastad ja pitsad pürgivad olema kui mitte Tallinna kõige paremad, siis paremate seas kindlasti.

Hästivalmistatud lihtsa toidu kõrvale pakutakse väikese kiiksuga veinivalikut, mille seas on aukohal vulkaanilisel pinnasel kasvanud viinapuuväätidest kääritatud märjukesed. Kõigile teada ja tuntud söökide ja jookide valmistamine ning pakkumine väikese kiiksuga näib olevat vundament, millele Jahu impeerium on ehitatud.