Jahu Resto

Kopli 3, Tallinn

Kõrgtase

Kuidas me hindame?
67/28

Jahu Resto

Kopli 3, Tallinn

Kõrgtase

Kuidas me hindame?
67/28

Jahu on siin teadus

Kuigi Jahu resto asub otse Tallinna kõige parema ja tuntuma turu – Balti Jaama Turg – kõrval, ei ole seda üldsegi mitte lihtne üles leida. Nad peaaegu, et peidavad ennast majas, mida Tallinnas teatakse vannitubasid sisustava salongi asukohana. Restorani söögitoa asukoht vannide, kraanikausside ja vannitoaplaatide müügiruumi kõrval jagab muidugi arvamused kahte lehte. Ühed kiidavad, et hipsterlikus linnajaos teisiti ei saagi. Teised aga pööraksid pigem ümber, sest vanni kõrval söömine ei ole ju ometi kohane.
Seevastu väga üheselt selge on restorani kontseptsioon. Kõik, mis oluline, on siin valmistatud jahust. See osutub tänuväärseks tooraineks, millega juba igav ei hakka. Omavalmistatud pasta liigid vahetuvad siin piisavalt sagedasti, et restot võiks pidada ka omamoodi pastakooliks. Ja pitsataigna valmistamine koosneb siin tervest kuhjast jahutera-suurustest nüanssidest. Lihtsa toidu tegemine (raketi)teadusena sünnitab silmaga nähtava ja suus tuntava omapära teiste analoogide seas. Ja annab põhjuse tulla Jahusse kaugemalt, vaatamata sellele, kui mitu pitsa- ja pastarestorani tee peale ette jäävad.
Iga Jahu roa kõrvale joomiseks sobib restorani ja pruulikoja koostöös pruulitav Jahu õlu. Väike valik harvemesinevaid veine vahetub pastadega samas taktis.

Eesti restoranide teejuht 2022

A-Z
Meistriklass

Restoranide õiglase hindamise tagab Euroopa Regionaalarengu Fondi rahastus: