Jää

Jaama 8/ Haapsalu mnt 8, Keila

Väga hea tase

Kuidas me hindame?
65/27

Jää

Jaama 8/ Haapsalu mnt 8, Keila

Väga hea tase

Kuidas me hindame?
65/27

Ilma pealt kokkukorjatud maitsed

Toidunautlejale tundub restoranipidamine ihaldatud ja glamuurse ärivaldkonnana. Sest kehvakestesse söögikohtadesse niisugune inimene väga ei satu. Kui selle arvamusega kaasneb veel ka võimekus investeerida, siis ei pea foodie oma restorani enam pikalt ootama.

Just niisugune restoran on Jää. Selle omanikud on häid maitseid nautinud maailma kõige erinevamais paigus. Oma restorani on nad kokku korjanud need, mis endale kõige rohkem muljet on avaldanud: Iberico singid-vorstid Hispaaniast, suitsutatud parditartar Prantsusmaalt, hamachi tataki Jaapanist, wontonid Hiinast …

Ega meeldinud roogade üleslugemisel suurt mõtet ei ole. Need vahetuvad Jää menüüs kiiresti. Järgmisel külastusel on laual juba järgmised road. Aga ikka niisuguseid, mis tahavad meelde jääda.

Toitudel aitavad pikalt meeles püsida nendega hästi sobitatud veinid. Needki on restorani omanike reisidel kõigepealt avastatud ja seejärel Eestisse imporditud.

Restorani nimi Jää ei tähenda mitte jääkülma, vaid peibutab külalist siia kauemaks jääma. Sellele soovile on iga uue ampsu ja lonksu järel üha raskem vastu panna.

Eesti restoranide teejuht 2023

A-Z
TOP30

Projekti toetab Euroopa Regionaalarengu Fond: