×

Taevastes kõrgustes

Kui pärismaailma jagab horisont kaheks – taevaks ja maaks – siis Tallinna gastronoomilises maailmas ulatuvad Horisondist kõrgemale vaid paar tippu, kõik muu jääb allapoole. Seda mitte ainult sellepärast, et kolmekümnendal korrusel asuv Horisont vaatab sõna otseses mõttes teistele restoranidele ülevalt alla, vaid pigem sellepärast, et on juba aastaid kuulunud Eesti parimate restoranide etteotsa.

Horisondi avaratest akendest avanevasse panoraamsesse vaatesse mahuvad nii vanalinna kuulus „kilukarbisiluett“ kui moodne city oma kõrghoonetega. Eesti tippude hulka kuulub Horisont ka oma toorainevalikuga, eriti kala- ja mereandidega. Eelroogade hulgast leiab hiidseriooli ceviche, praetud langustiinisabad ja puuplangul küpsetatud nerka; pearoogade hulgast kotkaskala ja kammelja filee ning kaheksajala. Meeldivaid üllatusi pakuvad ka merelise aktsendiga lisandid: praetud kaheksajala lisandiks pakutakse grenadilliga maitsestatud homaarisuppi, vasikafilee juurde aga Argentiina krevette ja estragoniga maitsestatud kooriklooma-vasikalihakastet.

Horisondi teenindus on aastaid püsinud ühtlaselt heal tasemel, ühendades professionaalsed finessid personaalse suhtlusstiiliga. Väikeste meeldivate pisiasjadega osatakse jätta mulje, et oled oodatud ja sinu eest hoolitsetakse: käekoti tarbeks tuuakse järi, veeklaasil ei lasta kunagi tühjaks saada ja toidukäigud saabuvad täpselt õigel ajal. Veinikaart on rikkalik, kuid rikkalikumad veel on sommeljee teadmised. Nii et lisaks toiduga sobivate veinide valimisele on võimalik avardada oma silmaringi nii Tokaij piirkonna tugevamate veinimajade kui Austria viinamarjasortide kohta.

Eesti Restoranijuht 2019