Hõlm

Ülikooli 14, 51003 Tartu

Kõrgtase

Kuidas me hindame?
75/30

Hõlm

Ülikooli 14, 51003 Tartu

Kõrgtase

Kuidas me hindame?
75/30

Retseptiraamat menüüs

Hõlm võttis enda kätte Tartu kõige esinduslikuma restorani positsiooni kohe avamise järel neli aastat tagasi, ega ole seda loovutanud siiamaani. Suur osa restorani toitudest on saanud alguse omanike perekonna vanaema ligi sada aastat vanast retseptivihikust. Missugused olid toidud siis ja mis on nendest saanud nüüd, selle kohta avaldas restoran oma retseptiraamatu. See raamat on kirjas lausa restorani menüüs, et eriliselt meeldinud õhtusöögi järel oleks võimalik raamat kaasa soetada ning oma kodus ka ammuseid toitusid omal moel pakkuda.
Raamatus osaliselt, aga restoranis eriti, on kunagised road päris tundmatuseni muutunud. See, mis oli fine sada aastat tagasi, võib seda olla nüüd ka, aga kindlasti muutunud moel. Kuid nostalgilised maitsed on ikkagi ülesleitavad ja äratuntavad. Näiteks kohe peakoka tervitusena serveeritavas kõrvitsasupis, kus traditsioonilist maitset on teravdatud tšilli ja ingveriga.
Restorani miljöö on läbivalt esindslik ja väljapeetud. Esinduslikku elamust kroonib joogikaart linna kõige laiema šampanjavaliku ning hinnaliste veinidega, mida siin pakutakse ka klaasikaupa. Vana retseptivihiku käekäik on Eesti viimase saja aasta elav lugu. Saanud alguse vaimustusest heade toitude vastu ning tahtest neid ise teha. Siis koos omanikuga Siberisse küüditatud, seal alles jäänud ja Eestisse tagasi tulnud. Siinsed rasked ajad üle elanud, et nüüd sadakond aastat tagasi alustatud vana asja uuel moel jätkata.

Eesti restoranide teejuht 2021

A-Z
Meistriklass