Gruusia trahter Mimino

Lääne 1 b, Jõhvi, Ida-Virumaa, 41533

Väga hea tase

Kuidas me hindame?
60/25

Gruusia trahter Mimino

Lääne 1 b, Jõhvi, Ida-Virumaa, 41533

Väga hea tase

Kuidas me hindame?
60/25

Kõike ei jaksa ära süüa

Toit söögilaual ei tohi kunagi otsa saada – nii on kombeks Gruusias. Ja välismaale sõites võtavad grusiinid oma kombed kaasa. Nii on nüüd Jõhvi veerele, keset tööstusmaastikku, autokaupluse ja bensiinijaama vahele ennast ära mahutanud üks Gruusia köögiga trahter. Kohalikud tavad siin ei kehti.

Üksinda süües on Miminos paslik piirduda ühe roaga. Seejuures pole üldse tähtis, kas tegemist on eelroa, supi või pearoaga – üks inimene saab ühest roast alati ja väga söönuks. Nii on küll kerge mõelda, aga palju raskem käituda, sest pikast menüüst leiab palju huvitavat ja isuäratavat. Ahvatlevalt auravaid hinkaale on ühes portsjonis neli ning need on tohutusuured. Ettekandja juhendab, kuidas neid näppude vahelt süüa nii, et rohke vedelik nende seest voolaks taldriku asemel otse suhu. See ei ole kerge ülesanne, kuid väärib proovimist. Just küllusliku maitsega vedelik muudab Mimino hinkaalid eriliselt nauditavaks.

Kui aga valite teise roa veel, siis juhtub täpselt nii nagu Gruusias kombeks. Toit laualt otsa ei saa, sest kõike lihtsalt ei jaksa ära süüa.

Eesti restoranide teejuht 2023

A-Z
TOP30

Projekti toetab Euroopa Regionaalarengu Fond: