GMP Pühajärve Restorani Peakoka Pool

Tennisevälja 1

Meistritase

Kuidas me hindame?
75/32

GMP Pühajärve Restorani Peakoka Pool

Tennisevälja 1

Meistritase

Kuidas me hindame?
75/32

Ettetellitud elamus

Otepää suusanõlvade vahel Pühajärvel, ümbruskonna ainsas tornmajas asuv GMP Pühajärve restoran on pikkade traditsioonidega söögikoht, millest räägiti legende juba Nõukogude ajal. Tolleaegsest legendaarsest peokohast on nüüd saanud restoran, mis näitab eeskuju, kuidas kõige maitsvam on see toit, mis jõuab põllult otse patta.

Maakohale omaselt on sügiseti õhtusöögilaual toit, mille toorained veel hommikul olid maamullas. Muul ajal pakutakse samu toorained hapendatult, soolatult või marineeritult. GMP Pühajärve restoran on musta ribiseinaga eraldatud kaheks. Ühel pool pakutakse igapäevatoitu nendele, kes on tulnud Pühajärvele pikemaks ajaks. Teisel pool aga pidulikku fine dining’ut nendele, kes on tulnud maitseelamusi jahtima.

Lumivalgete linadega lauad ning ranges must-valges riietuses teenindajad loovad fine dining’u poolel üleva meeleolu rustikaalsete maitsetega, kuid ohtra töö ja keeruliste tehnikatega valmistatud toidu maitsmiseks. Alates vatiteki sees hoitud vanade kodukommetega küpsetatud rukkileivast (see on üks kõige paremaid, mida Eesti restoranides pakutakse) ja lõpetades peedise kruubi, rabarberisinepi, kitsejuustuvahu ja suitsuse tallekaelaga on kohalikele toorainetele antud suurepäraste maitsekoosluste näol maksimaalne lisaväärtus.

GMP Pühajärve restoranis saab maitsta, kuidas maitseb moodne ehe Eestimaa. Aga – nüüd tähelepanu – ainult ettetellimisel! Selle tellimuse täitmiseks ja elamuse ettevalmistamiseks tuleb tööle eraldi kokk.

Eesti restoranide teejuht 2023

A-Z
TOP30

Projekti toetab Euroopa Regionaalarengu Fond: