Franzia

Koidu 10, Narva Jõesuu

Väga hea tase

Kuidas me hindame?
65/28

Franzia

Koidu 10, Narva Jõesuu

Väga hea tase

Kuidas me hindame?
65/28

Brutaalne algusest lõpuni

Vähe on maailmas kokkasid, kes teevad toitu võimalikult brutaalsel moel, sellest ise rõõmu tunnevad ning jagavad seda rõõmu valitud seltskonnaga, kes toimuvat õigesti mõistavad. Eestiski on vaid üks niisugune – Indrek Kõverik – ja tema resto Franzia ülesleidmiseks tuleb reisida riigi teise otsa Narva-Jõesuusse Eesti piirialadele Venemaaga.
Franzia võtab kõik tulijad vastu garanteeritult brutaalsel moel – sõnadega kirjeldamatu aroomiga kohe ukse avamisel ning brutaalselt kokkukuhjatud laudade-toolidega. Sellesse kuhja tuleb ennast esiteks istuma sobitada ja siis ongi aeg brutaalsete maitsete päralt.
Kann majaõlut Absurd (selle pruulimiseks on kasutatud absurdset kogust erinevaid humalaid) aperitiivi asemel ning pokaal nõgeseveini magusaks lõpetuseks on paslikud joogid. Tagurpidi šašlõkk annab hästi edasi brutaalse köögi kogu olemuse. Kõigepealt küpsetatakse liha vardas ja alles seejärel pannakse marinaadi. Serveeritakse seda brutaalselt hakituna ja röstitud sibulatükikestega ülepuistatult külma eelroana. Või siis õhkõrn sametine kuuseriisika püreesupp, mille sisse on “virutatud” terve röstitud silmukala kogu pikkuses.
Franzia on brutaalne algusest lõpuni. Ainult ühe erandiga. Maitsed tegelikult ei olegi siin brutaalsed. Need on gurmaansed.

Eesti restoranide teejuht 2023

A-Z
TOP30

Projekti toetab Euroopa Regionaalarengu Fond: