Fotografiska Restoran

Telliskivi 60a-8, 10412 Tallinn

Meistritase

Kuidas me hindame?
85/35

Fotografiska Restoran

Telliskivi 60a-8, 10412 Tallinn

Meistritase

Kuidas me hindame?
85/35

Lehest juureni, ninast sabani

Avamisest saadik on Fotografiska restoran pakkunud jätkusuutlikult valmistatud toitu, kus jääke ei jää. Esimene aasta oli restoranil keeruline. Külalised arvasid pigem, et restoran kompab toiduainete säilivuse piire. Aga restoran jäi oma lehest juureni ja ninast sabani toiduvalmistamise põhimõtetele truuks ning nüüd tulevad juba kõik siia teadmisega, et Fotografiskas leiab taldrikult ootamatuid maitseid ning kuuleb huvitavaid lugusid, kuidas iga toit on valmistatud ning miks see just nii on valmistatud.

Fotografiska paelub sellega, et jätkusuutlikkus ei ole siin mitte moevool vaid on elustiil. Taaskasutus ei ole vanade esemete kasutamine nii kaua kui võimalik. Vaid on vanadele (tihti purunenud) esemetele uue välimuse, uue kasutuse ja elu andmine.

Söök, mille tegemisel jääke ei jää on jääkidega tehtud söögist pigem maitserikkam kui maitsevaesem. Erinevaid tekstuure on taldrikul rohkem ning toitude väljanägemine on värvikam ning elegantsem. Täna on toidu valmistamise viis lehest juureni ja ninast sabani veel uudis, mida tullakse Fotografiskasse vaatama ja maitsma uudishimust. Juba homme peab sellest saama igapäevane reaalsus. Fotografiska köök näitab teed ning jagab teadmisi.

Eesti restoranide teejuht 2023

A-Z
TOP30

Projekti toetab Euroopa Regionaalarengu Fond: