Fotografiska restoran

Telliskivi 60a/8

Meistritase

Kuidas me hindame?
82/33

Fotografiska restoran

Telliskivi 60a/8

Meistritase

Kuidas me hindame?
82/33

Mitte midagi ei jää järgi?

Kui Fotografiska restoran ühes fotokunstikeskusega ülemöödunud suvel avati, oli tegemist suursündmusega. Võimalus saada järjepidevalt osa maailmatasemel fotokunstist ning süüa toitu, mille valmistamisest jääke üldse ei jää, olid ka mõlemad omaette midagi niisugust, mida Eestis varem kogeda ei olnud võimalik. Kui fotokunsti tase vist kusagile veel edasi areneda enam ei saanudki, siis jääkideta toiduvalmistamise kunst on kogu selle aja jooksul pidevalt läinud aina paremaks. Kui alguses võis täheldada soovi silmaganähtavalt jääkidest (ehk sellest, mis teistes köökides ära visatakse) toitu teha, siis nüüd vaatab toidukaardilt vastu soov teha süüa nii, et kogu protsessist – alates tooraine kasvatamisest kuni sellest tehtud roogade ärasöömiseni – jääks järgi võimalikult väike ökoloogiline jälg.
Omaküpsetatud hapuleiva kõrvale pakutakse võideks ubadest valmistatud foie gras’d, millel on vägagi äratuntav hanemaksa maitse. Restorani katusel on oma ürdiaed, suur osa saaduseid korjatakse metsast. Vähestest jääkidest, mida ei ole kuidagi võimalik kasutada, teeb spetsiaalne aparaat ööpäeva jooksul komposti. Selle sees küpsetatakse restoranis köögivilju ning selle vahetab köögiviljade tarnija uusi vilju tuues välja.
Ootamatuid maitseid saab kogeda ka restorani eesruumis asuvas baaris. Siin saab tellida puravikega maitsestatud viinast ja kuusevõrsetega tembitud vermutist kokteili Fungi. Või segujoogi nimega Carrot Cake’i, milles lisaks porgandile annavad maitset hapukoorevaht ja rabarberi-vaniljesiirup. Joogid baaris on tihti inspireeritud parasjagu toimuvast fotonäitusest ning aeg-ajalt korraldatakse näituse teemadest inspireeritud õhtusööke.
Aga väide, et Fotografiska söögi- ja joogikunstist üldse mitte midagi järgi ei jää, on vale. Mälestused, mis Fotografiskas einestamas käimisest jäävad, püsivad hoopis kauem meeles kui mistahes teise restorani muljed.

Eesti restoranide teejuht 2021

A-Z
Meistriklass