Fii

Ringtee 75, Tartu

Kõrgtase

Kuidas me hindame?
67/28

Fii

Ringtee 75, Tartu

Kõrgtase

Kuidas me hindame?
67/28

Vaata jooki, vaata sööki!

Fii on minimalistlikult sisustatud maast laeni akendega restoran Tartus asuvas Lõunakeskuse hotellis Sophia. Vaade akendest avaneb kaubanduskeskusele ja teaduspargi hoonetele ehk vaadata suurt midagi ei ole. Otsekui selle kompenseerimiseks pakub restoran eriti atraktiivset toitu.
Restorani juht Siim Kont ja uus peakokk Randel Malm jätkavad restorani väljakujunenud traditsiooni, kus loomingulisi piire ei tunnistata. Neid pigem kombatakse. Söögi alustuseks või siis lõpetuseks tasub siin alati tellida mõni signatuurkokteilidest. Olgu selleks värskusest pakatav aperitiivne džinnikokteil Värske Pomm või Eesti ja Itaalia kultuslikke jooke Vana Tallinnat ja Limoncellot sisaldav digestiivne Kollane Vanake. Maitseuudised on klaasis olemas. Ainult tahe kogeda harjumatuid maitseid peab restorani külalisel endal kaasas olema. Toidu puhul samuti.
Kõiki roogasid, mis söögikaardil silma hakkavad, tahaks kohe proovida. Eriti neid, mis naaberlauda kantakse. Menüü muutub ebaregulaarselt, aga piisavalt sageli selleks, et siia oleks alati põnev tulla.
“Sööki ja jooki vaatama” tullakse siia üha rohkem ja üha kaugema maa tagant, sestap on õigem Fiis alati laud ette reserveerida.

Eesti restoranide teejuht 2021

A-Z
Meistriklass