×

Vaata toitu!

Fii on minimalistlikult sisustatud maast laeni akendega restoran Tartus asuvas Lõunakeskuse hotellis Sophia. Vaade akendest avaneb kaubanduskeskusele ja teaduspargi hoonetele ehk vaadata suurt midagi ei ole. Otsekui selle kompenseerimiseks pakub restoran eriti atraktiivset toitu.

Noor peakokk Ken Trahv oma loomingus piire ei tunnista. Küpsetatud ja ribadeks lõigatud austrid serveerib ta austri oma karbi seest supina. Forellitartarist ja sushi-riisist saavad sushi-maitselised “merekivid”. Tema köök on praegu ilmselt üks kõige huvitavamaid autorikööke Eestis. Kõik toidud, mis silma hakkavad, tahaks kohe ära proovida. Ka need, mis naaberlauda kantakse. Menüü muutub ebaregulaarselt, aga piisavalt sageli selleks, et siia oleks alati põnev tulla.

Kui varem ei ole Fii joogid söökide kõrval ilma teinud, siis nüüd on lood joogipoolisega läinud palju paremaks. Kui vahuvein on ära tüüdanud, asendab Fiis seda kokteil Cucava ehk cava-segu kurgilikööri ja leedritoonikuga. Väga hea isutekitaja! Sellesama austrisupi kõrvale on sobiv jook Bulgaaria Edoardo Miroglio Blanc de Noir ehk punastest viinamarjadest valge kergelt kreemise maitsega vein. “Toitu vaatama” tullakse siia üha rohkem ja üha kaugema maa tagant, sestap on õigem Fiis alati laud ette reserveerida.