×
63
Toit: 27/40

Shopping ja hea toit

Restoran Fii asub Tartu mõõdupuu järgi kaugel linnast väljas. Selleks, et võtta ette südalinnast siia 10-minutiline autosõit, peab olema hea põhjus. Tegelikult on neid isegi kaks – shopping ja hea toit. Restoran asub suure ostukeskuse – Lõunakeskus – kõrval hotelli Sophia teisel korrusel. Kuigi vaid paar aastat vana, on tegemist Tartu jaoks olulise restoraniga. Fii on üks nendest söögikohtadest, mis muutsid Tartu igava toidu linnast alati külastamist väärt huvitavate restoranidega linnaks.

Kes seda lugu ei tea, võib alguses segadusse sattuda. Väga minimalistlik, heledates toonides miljöö ei anna vähimatki vihjet selle kohta, mida võiks oodata söögilt. Aga kui esimene taldrik lauale tuuakse, siis millegi muu, kui toidu kohta, enam tähelepanu ei jätku. Harknääre on kataifi taigna niitidest valmistatud rulli sisse peidetud ning rullide kõrval on lillkapsas kolmel moel – kreem, kuskuss ja värske kapsa viilud. Roog näeb interjöörile vastavalt minimalistlik välja, kuid maitsed taldrikul möllavad. Iga erinevalt valmistatud lillkapsastest annab mahlasele harknäärmele uue maitsevarjundi.

Silmailu ja maitseefekte pakuvad praktiliselt kõik road restorani lühikeses menüüs. Kes ühe korra Fiis on käinud, see teist korda siia tulemise põhjust otsima ei pea.

Eesti Restoranijuht 2019