×

Paadist pannile

„Meie menüü vahetub iga nädal, mõni kord isegi iga päev,“ lubab Dirhami sadama restoran oma veebilehel. Nii see ongi. Kala tuleb paadist otse pannile. Mis kala täpselt, sellel vahet ei ole, sest niisugust mereelukat ei ole Dirhami rannakalurid veel püüdnud, millest Kalakohviku kokad eriliselt maitvat rooga ei oskaks välja võluda.
Eriliselt maitsev ei ole üldse liialdus. Igal eestlasel on vürtsikilu maitse alati suus. Kui suhu satub aga Kalakohviku oma, jääb suu lahti. Seepärast soovitame harva Dirhamis käijal kindlasti maitsta nende kalavalikut. Taldrikul on alati kolm traditsiooniliselt valmistatud kala. Ainult maitse õnnestub palju paremini, kui mujal samal meetodil samast kalast valmistatud roog.
Dirhami on üks kolmest legendaarsetest Põhjaka restorani asutajatest. Nüüd teeb see Dirhamis sedasama mereäärsete toorainetega, mida Põhjakal tehakse sisemaistega. Veel on Dirhami puhul oluline teada, et tegemist on aasta ringi avatud restoraniga. Nii värsket otse paadist pannile kala saab talvisel ajal väga vähestest kohtadest.

Eesti Restoranijuht 2019