×

Mitme näoga restoran

Cru suur vaateaken avaneb väga käidavale Viru tänavale Tallinna vanalinnas. Sissepääs restorani on aga palju keerulisem – tänavalt kangialuse kaudu kitsasse hoovi ning siis trepist üles kitsukesse eesruumi. Kõik see jätab mulje, otsekui oleks tegemist tillukese veinikoja oma restoraniga kusagil Alsaces.

Cru pakub Eesti ühe tuntuma koka, Dmitri Haljukovi autorikööki. Veel paar aastat tagasi oli see klassikaline fine dining, aga nüüd on teel toidu üha väheneva töötlemise poole. Kokk on ennast tõestanud. Ei pea enam demonstreerima oma tehnikate valdamist (selles kahtlejaid ei leidu) ja saab rohkem keskenduda tooraine valimisele ning selle paremate omaduste esiletoomisele.

Munakujulises keraamilises anumas Viikingi Pada on roog hautatud sinimerekarpidest ja krõbedaks praetud nahaga forellikuubikutest, mida ühendab rohelise karri kaste soolaheinaga. Koka üks meelistegevusi viimasel ajal on tuntud roogade valmistamine omapoolsete lisanditega ja lähenemisega. Cru nimele vaatamata on veini ülesanne siin toidule vääriline partner olemine, kuid mitte enamat. Restorani erinevad näod väljenduvad erinevates söögisaalides. Kõrgete lagedega efektne eestuba, väiksemale seltskonnale intiimne tagatuba ning suuremale seltskonnale omaette olemiseks keldrisaal. Miljööst olenemata pakub restoran õhtu lõpetuseks ühte head digestiivi – kohaliku õlletehase humaladestillaati. Pärast selle omamoodi eau de vie nautimist tekib sama tunne, mis oli sisenemisel.