City Grill House

A. Laikmaa 5, Tallinn, Eesti

Väga hea tase

Kuidas me hindame?
61/25

City Grill House

A. Laikmaa 5, Tallinn, Eesti

Väga hea tase

Kuidas me hindame?
61/25

Pipraga vürtsitatud lähiajalugu

City Grill House asub Tallinna südalinnas laevafirma Tallink City Hotelis. See maja valmis 1974. aastal Teenindusmajana, kus linnaelanik pidi saama kõik teenused ühe katuse alt. Koos Nõukogude Liidu lõpuga varises kokku ka see kontseptsioon. Tallink rajas siia hotelli, mis samuti rohkest kasutamisest kiiresti ära väsis. Aga hiljuti lõppenud kapitaalremondi tulemusena on hotellist saanud esinduslik disainhotell.

City Grill House on mõeldud otsekui laevarestoranide jätkuks maa peal. Osad toidudki on needsamad, mida pakutakse laevadel. Aga kõigi nende seas on üks roog, mille lugu on maja looga väga sarnane ning sobib seetõttu just siin söömiseks – piprasteik. Kõige rohkem külalisi on Tallinna alati tulnud Soomest. Sajandivahetuse aegadel oli Soome restoranides kõige hinnalisem roog seesama piprapihv. Eesti restoranid hakkasid seda soomlaste meelitamiseks siin niisama massiliselt pakkuma. Ainult kvaliteet ei küündinud Soomes pakutavatele ligilähedalegi. 

Kulus aega, aga sai asja. Piprapihv City Grill House’is maitseb nüüd otsekui pipraga vürtsitaud lähiajalugu. Tasub sööma tulla lähemalt ja kaugemalt.

Eesti restoranide teejuht 2023

A-Z
TOP30

Projekti toetab Euroopa Regionaalarengu Fond: