×
69
Toit: 25/40

On kodu või ei ole?

Anno Kodurestoran ja Veininurk on eriline söögikoht selle poolest, et nende pikk nimi on informeeriv ja eksitav ühteaegu. Need, kes ootavad, et restorani uks avaneb kellegi päris koju, seda siit ei leia. Aga vaatamata sellele, et siin keegi ei ela, kohtab niisugust kodust meeleolu, hubasust ja miljööd, nagu pakub restoran Anno, harva isegi päriskodudes.

Väike restoran (22 kohta ja ilma eelneva reserveeringuta ei ole mõtet siia tulla) ja selle hinged ning omanikud Anna ja Erno Kaasik panevad tõsiselt järele mõtlema selle üle, kas õige restoranipidamine saab enam olla äri ja elukutse… Või on tegemist puhtalt elustiiliga. Oma teeninduse ning suhtumisega on need “amatöörid” (kumbki ise ennast restoranivaldkonnas elukutseliseks tegijaks ei pea) paremad suuremast osast proffidest.

Anna Kaasiku lihtne ja kodune köök pakub maitseid – proovige vürtsikat peedikonsomeed või suitsuseid baklažaanifileesid – mille puhtus ja sügavus võiksid olla eeskujuks restoranimaailma tippu pürgivatele söögikohtadele. Erno Kaasik ei ole mitte ühegi resto toidu kõrvale seni veel leidnud päris ideaalselt sobivat veini. Aga ta otsib. Ja senikaua saame proovida kahte-kolme erinevat, aga “küllaltki sobilikku”. Pärast teist külaskäiku Anna ja Erno Kaasiku restosse saate nende peretuttavateks. Kas päris kodus või resto-kodus, see ei ole oluline.

Eesti Restoranijuht 2019