Alexander

Pädaste Manor, Muhu island

Meistritase

Kuidas me hindame?
81/32

Alexander

Pädaste Manor, Muhu island

Meistritase

Kuidas me hindame?
81/32

Väikese saare suur köök

Öeldakse, et väikeriigid on suured oma ambitsioonide poolest. Olgu riikidega, kuidas on, aga väikese Muhu saare gastronoomilised ambitsioonid on küll vähemalt suurlinna-suurused. Nende abitsioonide eesotsas püsib pikemat aega Pädaste mõis oma restoraniga Alexander. Uus Muhu köök sünnib siin väga rahvusvahelises koostöös. Peakokk on sakslane, teenindusjuht prantslane ja köögist kostab veel muidki keeli, aga toit on kohalikumast kohalikum.
Terves Eestis on raske leida piisavalt kohalikku pardiliha, aga Muhu saarel ei ole. Neid kasvatab Pädaste spaa endine töötaja restorani jaoks nii palju, kui vaja läheb. Majasupp on täna haugist kala omas leemes, aga homme päris kindlasti mõnest muust kalast – ikka sellest, mis parasjagu kohaliku kaluri võrku on jäänud.
Magustoit jälle on saare naise Riina erilistest rabarberitest, mis mitte kunagi ei õitse. Alexander on eriline just selle poolest, et fine dining ja gurmee sünnib siin päris sageli sellest, mille sobivuses üldse potti panna mujal tugevasti kaheldakse.
Teenindus loob maagilise miljöö, mille üle muul maailmal väljastpoolt mõisapiire ei ole üldse mingit mõju. Siin saab päris oma silmaga näha, kuidas aeg sõna otses mõttes seisab. Ja meeleolu ei suuda rikkuda ei halb ilm ega üldse mitte miski. Siin saab lihtsaks kõik see, mis on mujal keeruline. Ja suureks ja oluliseks kõik see, mis mujalt vaadatuna paistab väike ning tähtsusetu.

Eesti restoranide teejuht 2021

A-Z
Meistriklass