×

180 Degrees by Matthias Diether

Staapli 4, Noblessneri Sadam
+372 661 0180
180degrees.ee
86
Toit: 35/40

Tähelepanu keskpunktis

Kas sooviksite olla tähelepanu keskpunktis? Aga muidugi! Kes siis ei sooviks.

Väga hea. Pühapäeviti ja esmaspäeviti ei saa, kuid teisipäevast laupäevani õhtul kella kuuest alates on see täitsa võimalik Noblessneri sadamas Tallinnas, aadressil Staapli 4.

Mis seal on? Restoran 180 Degrees!

Restorani nimi on täpne ja eksitav ühteaegu. Tõepoolest, mistahes lauas istujale avaneb 180-kraadine vaade sellele, mida tehakse söögisaali keskel avatud köögis. Ja ka sadamale, mille kunagisi tööstussadama rajatisi ehitatakse praegu ümber tuleviku-Tallinna üheks kaunimaks kvartaliks. Aga siit lahkutakse muljetega mitte nendest vaadetest, vaid hoopis sellest, et oli võimalus olla tähelepanu keskpunktis.

Kui olete restorani minnes sellest alles mitmekümne meetri kaugusel, avatakse juba uksed. Teie tulekut on märgatud. Restoran on ruumikas ja kaasaegselt suursugune. Teadlikult ja ilma häbenemata esinduslik ning soliidne.

Kõigepealt lastakse külalisel tähelepanu keskpunktis olemise rolli sisse elada mugavate tugitoolide ja diivanitega lounge-baaris. Siin serveeritakse aperitiiv ja neljast miniroast koosnev peakoka tervitus. Seejärel tervitab peakokk Matthias Diether igat tulijat isiklikult ning tutvustab restorani. Üheskoos temaga teete otsuse, kas sööte lühikese (4 toitu) või pika (6 rooga) maitsmismenüü.

Teenindajad juhatavad lounge’ist veelgi avaramasse, maast laeni akendega söögisaali ega lahku teist hetkekski enne, kui olete uksest väljas. Hästi valgustatud ning kõikvõimaliku tehnoloogiaga sisustatud köögile saali keskel annab töörütmi ette vaikne, kuid lõpmatu techno-muusika tümps.

Kuid nemad ei lähe sellega kaasa! Köögi töös hakkab silma ülim organiseeritus ja vähimagi kiirustamise puudumine. See töötab kui kellavärk. Kokad on niisama pingevabad kui külalised. Teenindus on hooliv ja asjalik, kuid mitte millimeetritki jäik või lipitsev.

Oot-oot. Aga söögist ja joogist ei sõnagi? Restoran näitab oma hoolimist sellega, et pakub Eesti ühte kõige paremat fine dining’ut. Road on rikkalikud erinevate koostisainete poolest ja valmistatud kõiki köögi tehnoloogilisi võimalusi ära kasutades. Nende juurde pakub 180 Degrees ülevat joogivalikut – ainult šampanjadest ja vahuveinidest koosnevat joogipaketti ühena valikutest ei paku Tallinnas mitte keegi teine.

Ühte sööki või jooki teiste seast esile tõsta tundub kohatuna. Nemad ei ole siin tähelepanu keskpunktis. Sina oled!

Eesti Restoranijuht 2019