180 Degrees by Matthias Diether

Staapli 4 , Noblessner

Rahvusvaheline meistritase

Kuidas me hindame?
88/36

180 Degrees by Matthias Diether

Staapli 4 , Noblessner

Rahvusvaheline meistritase

Kuidas me hindame?
88/36

NOBLESSNERI NOOBEL RESTORAN

Berliinis hästituntud peakokk Matthias Diether kolis Tallinna ja võttis suurlinna hiilguse endaga kaasa. Kunagise laevatehase hooletusse jäetud territooriumist on kujunenud Tallinna uus tõmbekeskus. Matthias Dietheri restoran 180 Degrees kolis Noblessnerisse esimese julge söögikohana ning pakkus alles ehitamisjärgus ümbruskonnas fine dining-elamust niisuguse elegantsiga, missugust ei oldud siin linnas varem nähtud. Nüüd on restorani kõige lähem ümbrus ehitatud arhitektuuriliselt efektseks modernse elustiiliga inimeste uueks linnaasumiks. 180 Degrees paistab kõige selle keskel välja isegi veel elgantsem kui varem.
Külalised juhatatakse esmalt baariruumi, kus aperitiivi ja suupistete, sulni muusika, kaminatule ja lummavate vaadete keskel otsustatakse, missuguste söökide-jookidega jätkata. Seejärel palutakse külalised nende lauda, mis on paigutatud 180 kraadi ümber söögiruumi keskel asuva avatud köögi. Interjöörist, tähelepanelikust teenindusest ja esimestest paljutõotavatest maitsetest lummatud külalised saavad järgmisena kogeda, et see vana hea fine dining, millele pidevalt viimaseid päevi kuulutatakse, on siin täies elujõus, et mitte öelda suisa õitseb. Hiidlest šampanjakapsaga (hapukapsas, mis on šampanjas hapendatud), Malaisiast hommikuse lennuga saabunud tuunikala hanemaksaga… Road on koostisainerohked.
Minimalismi ega tagasihoidlikkust siin majas ei tunnistata. Matthias Dietheri köögis valitseb ehtne Saksa ordnung ja teenindusjuht Bart Dufouri (tema on Belgia parematest restoranidest Tallinnase kolinud mees) lootsitud söögisaalis jälle prantsusepärane sundimatu elegants. Mõlemast kokku sünnib noobel kliendikogemus, millesarnast teised Tallinna restoranid ei paku.

Eesti restoranide teejuht 2021

A-Z
Meistriklass

Restoranide õiglase hindamise tagab: